
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4.01 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 16 |
| Depth | 1.65 mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Type | General Purpose |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 3 days ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 25 Mbps |
| Channel Type | Unidirectional |
| Rise Time | 2 ns |
| Nominal Supply Current | 950 µA |
| Max Input Current | 26 mA |
| Isolated Power | No |
| Pulse Width Distortion (PWD) | 5 ns |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 3 days ago) |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 8.5 mA, 18 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
